HomeSki areály ⇒ Risoul / Vars

Skiareál Risoul / Vars

180km sjezdovek, vyhlášený snowpark ve Varsu a dobré zázemí pro lyžaře to je Risoul. Lyžařské středisko leží v jižních francouzských Alpách, 150km od Turína a 40km od Les Orres. Na této web stránce nejdeš fotky z webkamery, recenze sjezdovek, mapu střediska  a předpověď počasí. Přidáváme také info o večerní zábavě a pozvánku na naše festivalové zájezdy do Risoulu v aktuální zimní sezóně. Podrobnou recenzi a vizuální projížďku po Risoulu najdeš na Big Snow blogu.

180km sjezdovek
 • 18km černých
 • 116km červených
 • 46km modrých
Big Snow Jam v Risoulu

Snowpark Risoul / Vars

Freestyle riders se v skiareálu Risoul / Vars vyřádí dosyta. Oficiálně se uvádí tři snowparky. Pořádně upravený bývají jen dva z nich, ale features je ve snowparku i tak dost. Pokud trochu sleduješ new school scénu určitě viděls fotky z Vars a big air přes policejní auto. Začátečníci si můžou dát první 360° v menším snowparku s barely, rourami a raily. Upravovaná halfpipe bohužel chybí, ale v Risoulu je celkem pěkná přírodní halfpipe pod lanovkou Platte de la Nonne.

Festivaly v Risoulu

První zimní hudební festival se konal ve středisku Risoul v roce 2001. Nějakou tu sezónu zde probíhá také největší český a slovenský ride festival Big Snow Jam. I v roce 2015 bude závěr sezóny patřit kapelám, DJs a originálním vychytávkám jako Bikini Ride a MadRace. 
Zají má Tě jaký je vlastně v Risoulu noční život, když tam zrovna žádný festival neprobíhá? Podívej se na aktuální recenzi barů a klubů v Risoulu na BigSnowJam Blogu.

Top5 nejlepších sjezdovek

Skiareál nabízí návštěvníkům 180 km sjezdovek, nebudeme recenzovat jednu po druhé, ale vybereme pár nejlepších. Až budeš lyžovat v Risoulu nebo řádit na boardu ve Varsu určitě to nezapomeň aspoň párkrát otočit na těhle svazích:

 • Olympique ve Varsu je dlouhá červená sjezdovka, splňuje parametry FIS pro obří slalom. Dostaneš se na ni z lanovky Peyrol. Pokud budeš po 1 200 metrovém sjezdu pořád svěží můžeš si dát ještě jednou tolik na navazující sjezdovce Olympique Inf.
 • Epervier v Risoulu je středně dlouhá černá sjezdovka pod lanovkou Peyrefolle. Je to obzvlášť lahůdková záležitost, když je dost sněhu. Určitě na ní najdeš muldy a bez větších obtíží se s ní spustíš i na dvě freeride trasy.
 • Freeride z Razisu Z horní stanice lanovky Platte De La Nonne se krátkým hikem dostaneš nahorů na Razis, odkud se můžeš spustit jak pohodovější offpistou do Risoulu, tak i poměrně náročným freeridem do Risoulu
 • Stade de slalom Z horní stanice lanovky Escondus ve Varsu nemůžeš slalomový svah minout.
 • Marmottes je pohodová modrá sjezdovka v Risoulu. Příjemné je, že je velkou část dne na slunné stranně, takže ideální pro děti a všechny, kteří na lyžování a snowboardingu nesnáší tu zimu :-)

Máš chuť na ještě podrobnější recenzi skiareálu Risoul / Vars? Skvělé, začti se do článku na Big Snow Jam Blogu

Ubytování a zázemí

 • Výhodou ubytování v Risoulu je blízkost lanovek a vleků. Většina apartmánů je hned u sjezdovky. Nejblíž na svah je to z 2* Les Melezes, o malinko dál se v Risoulu můžeš ubytovat v 3* apartmánech Foret Blanche a komfortních 4* studiích Les Balcons de Sirius. Apartmány v 2* - 3* kategorii nejsou zrovna nejprostornější, na druhou stranu jsou pěkně vybavené a většina má myčku a velký balkón.
 • Wellness Na rozdíl od Superdévoluy je v Risoulu nabídka wellness považováno za luxus, takže jedna návštěva wellness spa Thala Neige (50m2) Tě vyjde na 11EUR, nebo si můžeš připlatit za 4* ubytování v residenci Balcons de Sirius, kde už je bazén a sauna v ceně ubytování.
 • Bary a kluby Zakalit se v Risulu dá dobře. Všichni, co s námi už jeli na Big Snow Jam Climax to ví. Největší terase s lehátky na svahu je La Tetrás u lanovky Peyrefolle, no.1 aprés ski joint je bar Anapurna a jediný velký klub v centru města je LeReflex. Ceny jsou s vysokohorskou přirážkou, ale s 10 EUR na večer se dá zabavit a nebýt na suchu. Mimochodem na Big Snow Blogu je podrobná recenze barů a klubů v Risoulu.
 • Obchody, půjčovny, lyžařské školy Ve středisku je dostatek obchodů s potravinami i sportovními potřebami. Nečekej ždánou velkou nákupní galerii, ale když si zapomeneš bundu nebo lyže bez větších potíží to můžeš vyřešit na místě. Ceny jsou sportovního vybavení jsou překvapivě příznivé. Půjčovny lyží a snowboardů jsou v Risoulu tři, půjčovna sněžných skútrů je ale pouze ve středisku Vars. Z lyžařských škol stojí za zmínku francouzská lyžařská škola ESF, i když cenově líp Tě určitě vyjdou Big Snow Jam workshopy :-)

Počasí

Jižní Francie je dobře známá vysokým počtem slunečných dnů v roce a to platí i pro oblast Jižních Alp. Risoul a Vars uvádí 300 slunných dní v roce a i když realita bude asi malinko víc zamračená, jarní lyžování je v Risoulu skoro vždy idylicky slunečné.

Jaké jsou Tvoje dojmy?

Znáš dobře francouzské Alpy a ještě lépe Risoul nebo Vars? Sdílej s ostatními Tvé dojmy, zážitky a tipy.