HomeSki areály ⇒ Super Dévoluy

Skiareál Superdévoluy

Potřebuješ víc informací o lyžařském středisku Super Dévoluy ve francouzských Alpách? Na této stránce nechybí webkamera, recenze sjezdovek, mapa skiareálu a předpověď počasí. Je zde také info o lyžování a našich zájezdech.

100km sjezdovek
  • 16km černých
  • 43km červených
  • 41km modrých
Big Snow Jam v Super Dévoluy

Lyžování v Superdévoluy

Super Dévoluy je středně velké středisko se 100km sjezdovek a dobrým snowparkem. skvělí je nabídkou modrých sjezdovek. K highlightům určitě patří dlouhá a široká modrá sjezdovka Choucas ve FIS standardu. Pěkně si na ní zajezdí i pokročilí vyznavači carvingu. Červených svahů není na menu moc, ale například červená Chamois urřitě potěší snowboard riders a vytnavače středního oblouku. Z černých sjezdovek je nejlepší Dalles, poblíž této sjezdovky je také pěkný freeride kotel. Skiareál Superdévoluy má díky skalistným panorama bez stromů opravdový big mountain feeling. Milovníci jízdy ve volném terénu si zde určitě přijdou na své. V zimní sezóně, kdy je hodně sněhu je ve své třídě SuperDevoluy nepřekonatelné freeride středisko.

Snowpark Superdévoluy

Freestyle jezdci si v Devoluy přijdou na své na dvou hektarech snow parku s dostatkem skoků pro začátečníky a pokročilé. Skoky jsou seřazené do tří linií podle obtížnosti. Nechybí boxy a raily a v hlavní sezóně bývá ve snowparky i nafukovací air bag. Pokud freestyle zóna není uplně pro Tebe, můžeš si změřit síly s kamarády na závodní crossové dráze. Snow park je v nadmořské výšce 2000 metrů, helma je v parku povinná.

Ubytování a zázemí

  • Apartmány Výhodou ubytování v Superdévoluy je dostupnost wellness aktivit v obyčejných 3* residencích. Po dni plném ježdění a nociplnépárty je možnost relaxovat v bazénu k nezaplacení. Apartmány v 2* - 3* kategorii nejsou zrovna nejprostornější, na druhou stranu jsou pěkně vybavené a většina má myčku a velký balkón.
  • Sport Superdévoluy má nejlepší a nejmodernější multifunkční sportovní halu široko daleko. V jižních francouzských Alpách nenív takovéto nadmořské výšce srovnatelné zařízení s lezeckou stěnou, posilovnou, saunou a hřištěm na halové sporty.
  • Bary a kluby V Super Dévoluy zakalíš o poznánáí lépe než v sousedním La Joue du Loup. Nejvyhlášenější je La Fournaise a diskoklub Le Chalet. Nečekej ale Ibizu nebo Ayia Napa.
  • Obchody, půjčovny, lyžařské školy Ve středisku je dostatek obchodů s potravinami i sportovními potřebami. Ceny jsou sportovního vybavení jsou překvapivě příznivé Z lyžařských škol stojí za zmínku francouzská lyžařská škola ESF, i když cenově líp Tě určitě vyjdou Big Snow Jam workshopy :-)

Počasí

Jižní Francie je dobře známá vysokým počtem slunečných dnů v roce a to platí i pro oblast Jižních Alp. Risoul a Vars uvádí 300 slunných dní v roce.

Jaké jsou Tvoje dojmy?

Znáš dobře francouzské Alpy a ještě středisko Superdévoluy? Sdílej s ostatními Tvé zážitky a tipy.