HomeSki areály ⇒ Puy St. Vincent

Lyžování v Puy St. Vincent

Hledáš recenzi skiareálu Puy Saint Vincent ve francouzských Alpách? Na této stránce najdeš aktuální fotky z webkamery, recenze sjezdovek, mapu lyžařského střediska a předpověď počasí.  Puy St. Vincent se 75km svahů patří ve francouzských Alpách k trpaslíkům. Reálně k ježdění je 50km svahů a to leckomu stačí jako důvod proč nejet. Někdo zase kritizuje málo carvingových svahů nebo malý a špatně upravený snowpark, který je často plný dětí z lyžařské školy. Na druhou stranu nízká cena skipasu a relativně dobré podmínky pro freeride jsou argumenty proč tomuto skřítkovy mezi lyžařskými areály ve Francii dát přeci jen šanci.

80 km sjezdovek
 • 14km černých
 • 40km červených
 • 26km modrých

Zájezdy do Puy Saint Vincent

 • Big Snow Jam byl v Puy St. Vincent naposly v roce 2013 Pokud byste měli zájem o individuální pobyt, kontajtujte nás
  V současnosti Big Snow Jam do ski areálu Puy St. Vincent nejezdí, vybíráme pro vás střediska, které nabízí za stejnou cenu více sjezdových tratí a pestřejší možnosti sportovního a kulturního vyžití.
Snowpark a snowboard cross
Jedním z highlightů střediska je dráha na snowboardcross. Dráha je přibližně 500m dlouhá a můžeš v ní zaráz závodit se třemi kamarády. Boardercross je dobře přístupný z horní stanice lanovky Le Coqs.
Snowpark je v Puy St. Vincent spíše podprůměrný. Dobré je, že snowpark pro začátečníky má vlastní vlek, takže pokud chceš drillovat rail nebo box můžeš to točit pořád dokola. Nevýhodou je, že snowpark je malý a za pár jízd už doslova není na co skočit. Středisko pro new school nováčky nabízí celkem dobré podmínky. Pro pokročilejší jsou ve snow parku dva skoky a to ještě často mívají špatně nashapovaný dopad. Pokročilým freestyle jezdcům nezbývá než postavit vlastní skok někde mimo sjezdovku.
Top5 nejlepších sjezdovek v Puy St.Vincent

Skiareál se 7 lanovkami a 11 vleky nabízí návštěvníkům 80 km sjezdovek a navíc desítku hektarů terénu pro freeride. Nebudeme recenzovat každou sjezdovku zvlášť, ale vybereme pár nejlepších svahů pro pokročilé i začátečníky. Přidáme taky tip na freeride.

 • Červená Cocqs je 1700m dlouhá červená sjezdovka, ideální super-g svah pro carving a další oblouk. Pokud ji pojedeš nonstop dáš si pořádně do těla. Seriozní sportovci můžou sjezd prodloužit po navazující Clos d'Aval a dát tak převýšení 1100m v jednom sjezdu.
 • Černá Rocher Noir je pěkná černá sjezdovka s freeride terénem hned vedle, takže můžeš mixnout krátkej oblouk, muldy a offpistu do orgasmickýho koktejlu Rocher Noir.
 • Modrá Sorbiers je ideální svah pro začátečníky s vlastní lanovkou. Stejnojmená lanovka obsluhuje pouze tento mírný svah a tak začínající lyžaři a snowboarďáci nemusí mít obavy z crazy jezdců řítící se rychlostí blesku na lehátko horské služby. Doporučuje pro pohodové rodinné lyžování nebo přátelskou lekci lyžování.
 • Freeride La Pendine Z horní stanice lanovky La Pendine (2750m) se můžeš vydat na 30 minutový hike směrem na Col du Bal a spustit se do panenských svahů údolí Vallon de Narreyroux. Je to krásný, 2km dlouhý freeride pro zkušené ridery.
 • Marmottes je pohodová červená na slunné straně. Nezapomeň krém faktor 30+ a sluneční brýle

Dej si nášup! Ještě podrobnější recenzi skiareálu Puy St. Vincent najdeš na Big Snow Jam Blogu

Ubytování a zázemí

 • Apartmány Alpy jižní Francie mají tu výhodu, že apartmány jsou často přímo u sjezdovek. Je tomu tak i v alpském lyžařském středisku Puy St. Vincent. Navíc většina residencí má saunu nebo vyhřívaný bazén.
  Na rozdíl od střediska Risoul kdy je wellness vyhrazeno pro 4* residence nebo zpoplatňěno si v Puy St. Vincent užiješ wellness v každé 3* residenci. Naše oblíbená residence Parc Aux Etoiles v 1700m má venkovní bazén a na lyžích dojedeš doslova až do kuchyně. K tříhvězdám patří také Hameau Les Ecrins s bazénem a úžasným výhledem na okolní třítisícovky, moderní Dame Blanché se saunou a sexy recepční:-) a rodinná rezidence Gentianes s vnitřním vyhřívaným bazénem. 2* apartmány La Voile mají výhodu polohy přímo v centru Puy St. Vincent Station 1600, nevýhodou je ovšem nižší komfort ubytování.
 • Wellness S nabídkou a kvalitou wellness v Puy St. Vincent jsme byli spokojení. Porovnáme-li to s Risoulem, kde návštěva sauny a bazénu vyjde 10 EUR je jasné, že wellness je silná stránka střediska Puy St. Vincent
 • Bary a kluby Puy St. Vincent je malebné alpské městečko, u kterého málokdo čeká bouřlivý noční život. Nabídka noční zábavy je omezená, kdo se ale chce bavit, možnost má. Čtyři restaurace, kino, dva aprés-ski bary a jeden disco klub. Klub je vážně pěkný, projekce, světla, kvalitní zvuk a drahé drinky, nečekej žádnou okresní diskotéku.
 • Obchody, půjčovny, lyžařské školy Ve Station 1600 je regulérní supermarket, v 1700m stánek s nejlepší pizzou za 3 eura celé Francii, nebo alespoň ve farncouzských Alpách, a v 1800m je malá pekárna s denně čerstvým pečivem. Takže hlad mít nebudeš. Půjčoven je taky dostatek, snad jen nabídka obchodů se sportovním vybyvením by mohla být lepší.

Freeride v Puy St. Vincent

Výhodou skiareálu je, že nabízí dobré terény pro freeride a přitom není až tak známý. Užiješ si prašanové pláně i freeride v lese. O první stopu nebudeš muset soupeřit s davem freeride nadšenců tak jako ve velkých střediscích Les2Alpes nebo Risoul / Vars. Při naší poslední Big Snow akci v Puy saint Vincent jsme podrobně zmapovali freeride terény ve středisku a výsledkem je Freeride recenze Puy St. Vincent. Článek je ze sezóny 2012/2013 bohaté na sníh. Pokud je v Alpách spíše méně sněhu je Puy St. Vincent nepoužitelný jak na freeride tak na normální ježdění.

Počasí

Puy St. Vincent leží blízko ledovců Les Ecrins a tak těží z jedinečného mikroklima, díky kterému je na sjezdovkám nejlepší sníh v celé oblasti jižních Alp. Puy St uvádí 300 slunných dní v roce realita bude asi malinko víc zamračená, náš poslední výlet do Puy St. Vincent byl bez mráčku. Videoreporty z Puy St. Vincent můžeš sledovat na kanálu Big Snow Jam na YouTube.

Jaké jsou Tvoje dojmy?

Znáš dobře francouzské Alpy a ještě lépe Puy St. Vincent? Poděl se s ostatními o dojmy, zážitky a tipy, které stojí za to.