HomeSki areály ⇒ Flaine / Grand Massif

Skiareál Flaine / Grand Massif

Potřebuješ více informací o lyžařském středisku Flaine ve francouzských Alpách? Na této stránce nechybí webkamera, recenze skiareálu, mapa sjezdovek a předpověď počasí. Dále zde najdeš základní informace o celé lyžařské oblasti Grand Massif a také o našich festivalových zájezdech Big Snow Jam.

150km sjezdovek
 • 15km černých
 • 55km červených
 • 80km modrých
Big Snow Jam ve Flaine
 • Entrée 2015 @ Flaine (11.- 20.12.2015) opening zimní sezóny 2015 za férových 6990Kč (279 EUR) i s dopravou, skipasem a superior ubytováním

Snowparky a Freeride ve Flaine

Freestyle riders si můžou ve Flaine vybrat ze dvou snowparků. Menší snowpark pro začátečníky a děti je přístupný ze sjezdovky Ballacha. Větší snowpark nabízí boxy, raily, schody a pět big airů, takže rozhodně vyhoví i pokročilým new school jezdcům. Snowpark najdeš poblíž červené sjezdovky Diable.
A co offpista, freeride, prostě jízda mimo sjezdovku? Flaine a celá oblast Grand Massif je mezi freeride jezdci velmi oblíbená. Prašanových svahů je k dispozici desítka kilometrů a dokonce je povolený i průjezd lesem v sektoru kabinové lanovky Aup de Véran. Pokud se Ti chce zadovádět na svahu s přáteli, ale nebaví Tě snowpark, můžete společně vyrazit na boardercrossovou dráhu nebo slalomovou sjezdovku.

Noční život ve Flaine

Flaine nabízí poměrně pestrou škálu večerních aktivit. Můžeš vyrazit do kina nebo na bowling. Můžeš pozvat dražší polovičku na večeři do dražší restaurace nebo do baru Le White Pub na drink. Z aprés ski barů moc doporučujeme Le Desert Blanc v 2500m.n.m. odkud je skvělý výhled na pohoří Mt. Blancu.

Top5 nejlepších sjezdovek

Ski areál nabízí návštěvníkům 150 km sjezdovek, nebudeme recenzovat jednu po druhé, ale vybereme pár nejlepších. Až budeš lyžovat ve Faline nebo řádit na boardu v některém ze sousedních údolí nezapomeň to aspoň párkrát otočit na těchto svazích:

 • Styx (černá) je nejtěžší sjezdovka v celém areálu.
 • Diamant Noir (černá) je 1,4 km dlouhá černá sjezdovka FIS standardu s převýšením 750m. Vede z vrcholu Les Grandes Platiers 2480m.n.m.
 • Cascades (modrá) je 14km dlouhá sjezdovka pro začátečníky s převýšením 1800 metrů a nádherným výhledem na okolní alspké pohoří.
 • Fred (červená) Z horní stanice lanovky Lindars Nord v 2561 m.n.m. vede pěkná kilometrová červená Fred, která plynule pokračuje ve sjezdovku La Plaz. Celkem si tak můřeš dát přes dva kilometry super G oblouků.
 • Freeride terény Velkou výhodou Flaine je že 150km svahů je rozprostřeno na velké ploše. Z vleků je přístup do několika freeride údolí. Gers Bowl je obsluhován pomou Gers a nabízí dostatek terénů i pro ski alpinismus. Véret Bowl je přístupný je přístupný osmisedačkou Grand Vans a následně pomou Véret.
Ubytování a zázemí

 • Ubytování ve Flaine má dva nezporné klady: blízkost lanovek a vleků a pestrá nabídka residencí pro každý rozpočet. Pětihvězda Les Terrasses D`Helios uspokojí i velmi náročné klienty, Čtyřhvězdičkové rezidence Le Centaure a Le Refuge du Golf jsou ideální pro rodiny. Nejlepší poměr ceny a kvality nabízí apartmánové rezidence Les Terrasses de Veret a
  Le Panaramic. Většina apartmánů je "ski-in-ski-out", prostě hned u sjezdovky.
 • Wellness Dobré zázemí pro relax má většina rezidencí. Největší krytý bezén je v residenci Les Terrasses de Veret.
 • Umění a Historie Skiareál patří mezi nejvýznamější v Evropě z pohledu umění a architektury. Středisko navrhoval světoznámý architekt Marcel Breuer a budova Flaine Forum s "diamantovymi okny" je na seznamu francouzských kulturních památek. Další specialitou střediska je open air muzeum s obrovskými sochami a skulpturami od mezinárodně uznávaných autorů jako Pablo Picasso a Victor Vasarely. V 80. letech se kulturní význam střediska ještě zvýšil, protože bylo postaveno auditorium pro vážnou hudbu. Auditorium má kapacitu 500 posluchačů a dodnes zde probíhají významné performance, například v rámci festivalu Music in Flaine.
 • Obchody, půjčovny, lyžařské školy Ve středisku je dostatek obchodů s potravinami i sportovními potřebami. Většina obchodů je soustředěna do Flaine Forum v 1600m.n.m.

Počasí a sníh

Francouzské Alpy jsou dobře známá vysokým počtem slunečných dnů v roce a to platí i pro oblast Vysokých Alp - Haute Savoie. Flaine má většinu svahů orientovaných na severní stranu a to zaručuje dostatek sněhu i v teplejší zimě. Oproti střediskům v Jižních Alpách, jako je třeba Risoul nebo Les Orres je počet slunných dní o 10% menší.  

Jaké jsou Tvoje dojmy?

Znáš dobře francouzské Alpy a ještě lépe středisko Flaine nebo celou oblast Grand Massif? Sdílej s ostatními Tvé dojmy, zážitky a tipy.